Koupání Chatky Stanování Sprchy a WC Restaurace Elektrická síť WiFi Vezměte miláčka s sebou Grilování Půjčovna Cyklotrasy Parkování Bazén Tenis Plážový volejbal
Ideální dovolená pro rodiny s dětmi,
školy a cyklistické oddíly

Klášter a Dačice

Klášter (20km)

KlášterKostel Nejsvětější Trojice. Areál byl založen v roce 1491 pro mnichy paulánského řádu. V roce 1535 jej při svém ústupu na Moravu vypálila sekta novokřtěnců. Klášter obnoven v roce 1626. Roku 1785 klášter zrušen, kostel však zůstal vyhlášeným poutním místem. V roce 1959 byl klášter zbořen, zůstal pouze kostel, který patří k jedné z nejvýznamnějších ranně barokních památek v Čechách. Stavba je dílem architekta Domenica Orsiho. Štuková výzdoba je dílem G.B.Cometa, hlavní oltář vytvořil Zikmund Lichtenberg z Nové Bystřice, který je i autorem souboru plastik. Zcela ojedinělou a unikátní památkou je dřevořezba "strom života" z roku 1720.

V současné době je klášter po celkové rekonstrukci a je zde možno navštívit i nedělní bohoslužby.

Dačice (21 km)

DačiceOkolí města bylo osídleno již v mladší době kamenné. Roku 1183 zde byl vysvěcen kostel. Okolo roku 1340 se staly Dačice součástí dominia pánů z Hradce. Roku 1459 odkoupil město Wolfgang Krajíř z Krajku. Po třicetileté válce se město ocitlo na pokraji zániku.

Nastávající období je charakterizováno častým střídáním jednotlivých majitelů. V roce 1843 se zde vyrobil první kostkový cukr na světě. Ve městě je několik renesančních a barokních památek např. Stará radnice, františkánský klášter, kostel sv.Vavřince, empírový zámek apod. Ve městě je také muzeum.

 

Česky English

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

 

Navštivte také náš zimní penzion na horáchhttp://www.penzion-uholcu.cz/

Mgr. Olga Holcová

Soudní znalec

Ceny a odhady nemovitostí

olgaholcova@seznam.cz

tel. 602464901