Koupání Chatky Stanování Sprchy a WC Restaurace Elektrická síť WiFi Vezměte miláčka s sebou Grilování Půjčovna Cyklotrasy Parkování Bazén Tenis Plážový volejbal
Ideální dovolená pro rodiny s dětmi,
školy a cyklistické oddíly

Landštejn a Slavonice

Landštejn

LandštejnJedna z největších hradních zřícenin v České republice. Hrad vznikl někdy na počátku 13. stol. pravděpodobně z iniciativy Přemysla Otakara II.

Hrad vlastnilo v průběhu jeho historie několik rodů, z nichž bezesporu nejvýznamější byli Vítkovci a Krajířové z Krajku. Např. Vilém z Landštejna se za vlády Karla IV. stává nejvyšším pražským purkrabím. Roku 1771 zapálil hrad blesk a hrad vyhořel. Od 70. let 20.stol. zde probíhají záchranné stavební práce a probíhá zde také archeologický průzkum.

Některé nálezy můžete vidět i v malé expozici přímo na hradě, který je veřejnosti přístupný.

Slavonice (24 km)

SlavoniceMěstská památková rezervace. Město poprvé zmíněno v roce 1260. Skvostem města je jeho velmi zachovalé renesanční náměstí s měšťanskými domy, městské brány a zbytek opevnění.

Dominantou města je kostelní věž s ochozem ze 16. století. V městském muzeu jsou umístěny exponáty ze zaniklé středověké vesnice Pfaffenschlagu atd.

Česky English

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

 

Navštivte také náš zimní penzion na horáchhttp://www.penzion-uholcu.cz/

Mgr. Olga Holcová

Soudní znalec

Ceny a odhady nemovitostí

olgaholcova@seznam.cz

tel. 602464901