Koupání Chatky Stanování Sprchy a WC Restaurace Elektrická síť WiFi Vezměte miláčka s sebou Grilování Půjčovna Cyklotrasy Parkování Bazén Tenis Plážový volejbal
Ideální dovolená pro rodiny s dětmi,
školy a cyklistické oddíly

Telč a Třeboň

Telč (21 km)

TelčVýznamná městská památková rezervace, od prosince 1992 na seznamu UNESCO. Některé nalezené předměty jsou již z doby římské a ukazují na starou obchodní stezku, která v okolí města vedla. Další nálezy jsou z doby mladohradištní. První prokazatelný údaj o městě pochází z roku 1334. Největší význam pro město a jeho rozvoj měla vláda pánů z Hradce, kteří drželi Telč až do svého vymření v roce 1604.

Po nich se město stává majetkem Slavatů a po jejich vymření přechází město pod správu Lichtensteinů a Podstatských, která trvala až do roku 1945. Ve městě umístěna celá řada unikátních historických domů, dvě kašny, mariánský sloup, zámek a muzeum.

Třeboň (56 km)

TřeboňMěstská památková rezervace. Město vzniklo na bývalých močálech a rašeliništích.Ve městě celá řada památek z různých architektonických období např. nádherný renesanční zámek, renesanční náměstí s historickými domy, pivovar z roku 1378, kostel sv.Jiljí, Svinenská brána apod. Ve městě jsou také dvoje světoznámé lázně, kde se léčí zejména nemoci pohybového ústrojí.

Velkou roli ve vývoji města hrál rod Rožmberků. Známým je i proslavený a tajuplný stavitel rybníků Jakub Krčín z Jelčan.

Okolí města je protkáno desítkami stok a rybníků, z nichž asi nejznámější je rybník Svět a rybník Rožmberk - který je vůbec největším středoevropským rybníkem.

 

Česky English

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

 

Navštivte také náš zimní penzion na horáchhttp://www.penzion-uholcu.cz/

Mgr. Olga Holcová

Soudní znalec

Ceny a odhady nemovitostí

olgaholcova@seznam.cz

tel. 602464901